A. Lange & Söhne, německá manufaktura ze saského Glashütte, si pro ženevskou výstavu Watches and Wonders 2022 připravila hned tři premiéry: Richard Lange Minute Repeater, Odysseus a Grand Lange 1.

A. Lange & Söhne Richard Lange Minute Repeater (ref.: 606.079)

Novým přírůstkem do rodiny Richard Lange je počin Minute Repeater s pouzdrem z platiny 950 o průměru 39 mm. Číselník s výraznými římskými číslicemi je vyroben z bílého zlata. Hodiny a na subčíselníku vteřiny ukazují ručky z modré oceli. Tyto časomíry jsou limitovány počtem 50 kusů a k dostání jsou výhradně v buticích manufaktury. Jejich cenu získáte na vyžádání.

A. Lange & Söhne Odysseus (ref.: 363.117)

Limitovanou edicí je rovněž nový člen nejmladší rodiny Odysseus z titanovým pouzdrem o průměru 40,5 mm. Ledově modrý číselník zdobí okno pro den v týdnu na devíti hodinách a datumovka na třech. Indexy a ručky jsou vyvedeny s luminiscenční vrstvou. Tyto časomíry učiní radost 250 jedincům exkluzivně v buticích německé manufaktury, kde na dotaz zjistíte jejich cenu.

A. Lange & Söhne Grand Lange 1 (ref.: 137.033)

A do třetice všeho dobrého tu máme nového člena rodiny Lange 1. Časomíry Grand Lange 1 mají pouzdro z 18karátového růžového zlata o průměru 41 mm, což z nich činí nejrobustnější novinky německé manufaktury v rámci Watches and Wonders. Hodinky s typicky výraznou datumovkou přijdou na 1 181 000 korun.

Andrej Poliak