První golfový turnaj kategorie major v americké Augustě vyhrál poprvé v historii japonský golfista Hideki Matsuyama. Do TOP 10 se ale dostali jen dva ambasadoři velké hodinářské značky – Hublot.

Letošní 85. ročník Masters vyhrál Hideki Matsuyama z Japonska. Tradiční zelené sako pro vítězce Matsuyamovi předával loňský vítěz Dustin Johnson, který je ambasadorem značky Hublot.  Ve hře měla švýcarská manufaktura golfisty Justina Rose a Patricka Reeda.

Nejlépe si vedl Angličan Rose. Skončil na sedmém místě. Rodák z Jihoafrické republiky na Masters nejdále došel v roce 2017, kdy v play-off podlehl španělskému hráči Sergiovi Garciovi. Patrick Reed, který se ambasadorem Hublotu stal v roce 2017, letos stačil na dělené osmé místo. Američan Masters vyhrál v roce 2018.

Nejvíce vítězství na Masters stále drží Jack Nicklaus. Hráč přezdívaný Zlatý medvěd vyhrál šestkrát. O jedno vítězství za ním je legendární Tiger Woods. Masters v americké Augustě je prvním turnajem katergorie major v roce. Následují PGA Championship, US Open a British Open.

Golfové majory 2021

Masters, Augusta, USA, 8.-11. dubna
PGA Championship, Kiawah Island, USA, 20.-23. května
US Open, La Jolla, USA, 17.-20. června
British Open, Sandwich, Anglie, 15.-18. července

Andrej Poliak