Loňský ročník mistrovství světa Formule 1 byl pro automobilku Aston Martin ve znamení dvojité premiéry. Její vozy vedle mercedesů se staly novými safety cary a anglická legenda se vrátila rovněž na startovní rošt se svým týmem. V nové sezóně 2022 čítající rekordních 23 závodů bude v obou rolích pokračovat.

Letošní rok FIA Formula One World Championship, jehož oficiální časomírou je Rolex, začne ve druhé polovině března v Bahrajnu. Posledním závodem sezóny pak bude listopadová Velká cen v Abú Zabí. Nové vozy Aston Martin si svou letošní premiéru odbydou při Velké ceně Austrálie na počátku dubna. Seriál Formule 1 se do Alber Parku v Melbourne vrací po dvou letech.

ČTĚTE: Aston Martin po 25 letech střídá Mercedes jako safety car Formule 1

Speciály Aston Martin Vantage a DBX se jako safety cary respektive medical cary zapojí do dvanácti letošních závodů s výrazným zeleným lakováním v barvě Racing Green, která byla představena 10. února při uvedení týmu Aston Martin Aramco Cognizant. Oficiálním partnerem týmu je manufaktura Girard-Perregaux.

Aston Martin Vantage jako Official Safety Car of Formula 1®

Za volantem Aston Martin Vantage bude německý závodník Bernd Mayländer, který jako pilot safety caru jezdí od roku 2000. Official F1® Safety Car Vantage je jediný svého druhu, speciálně vyvinutý inženýry v anglickém Gaydonu.

Aston Martin DBX jako Official Medical Car of Formula 1®

Official F1® Medical Car DBX má pod kapotou motor s výkonem 550 koní a jeho úkolem je na případné místo nehody co nejrychleji dostat doktora Iana Robertse, který jako záchranář do kolotoče Formule 1 naskočil v roce 2013.

Závodní týmy Formule 1 v ročníku 2022 a jejich hodinářští partneři
Mercedes-AMG Petronas Formula One Team IWC Schaffhausen
BWT Alpine F1 Team Bell & Ross
Uralkali Haas F1 Team CYRUS Genève
Oracle Red Bull Racing TAG Heuer
McLaren F1 Team Richard Mille
Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Girard-Perregaux
Scuderia Ferrari Richard Mille
Scuderia AlphaTauri NA
Alfa Romeo F1 Team ORLEN Rebellion
Williams Racing Bremont

 

Andrej Poliak