Britská automobilka Aston Martin letos v průběhu celého roku bude oslavovat 110. výročí svého založení.

V neděli 15. ledna uplyne přesně 110 let od chvíle, kdy zakladatelé Lionel Martin a Robert Bamford oficiálně uzavřeli partnerství, na jehož základě vznikl první vůz Aston Martin, který odstartoval více než sto let intenzivní automobilové výroby, špičkových britských inovací a úspěchů na závodních okruzích.

Na fotografiích zveřejněných u příležitosti výročí spojil Aston Martin dva z nejikoničtějších a nejinovativnějších modelů své 110leté historie a zdůraznil tak odhodlání značky posouvat hranice výkonnosti a aplikovat inženýrství ze závodů Grand Prix na silnice.

Jeden z nejstarších dochovaných závodních vozů značky, rekordní závodní vůz Razor Blade z roku 1923, je vyobrazen vedle nekompromisního hyperautomobilu Aston Martin Valkyrie.

Historické 110. výročí značky bude oslaveno uvedením nového, přísně limitovaného exkluzivního modelu Aston Martin, který bude představen ještě letos. Tento milník bude také ústředním bodem letošní Velké ceny Velké Británie na Silverstone, Festivalu rychlosti v Goodwoodu, Pebble Beach Concours d’Elegance a dalších významných akcí v klíčových regionech značky Aston Martin v rámci globální marketingové kampaně nazvané „Intensity: 110 Years in the Making“ (Intenzita: 110 let vývoje).