Anglická automobilka Aston Martin v nové bondovce No Time To Die, která má v Česku ve čtvrtek 30. září premiéru, představí hned čtyři modely ze své minulosti, současnosti i budoucnosti.

ČTĚTE: Omega v nové bondovce No Time To Die

Premiéra dlouho očekávané poslední bondovky s Danielem Craigem v hlavní roli charismatického agenta 007 byla několikrát přesunuta. Na vině byla pandemie koronaviru.

ČTĚTE: Omega a James Bond jsou spolu čtvrt století

V pětadvacáté bondovce se fanoušci mohou těšit na klasiku v podobě DB5 a Aston Martin V8, supersportovní gran tourismo DBS Superleggera a chystaným hyperautem Valhalla.

Aston Martin DB5

Model, který k bondovkám patří od nepaměti. Poprvé za volant Astonu Martin DB5 usedl v roce 1964 Bond v podání Seana Conneryho ve snímku Goldfinger. Ikona šedesátých let minulého století pak zazářila v dalších pokračováních: Thunderball, GoldenEye, Tomorrow Never Dies, Casino Royale, Skyfall a Spectre. Kromě Conneryho se DB5 svezli i Pierce Brosnan a samozřejmě Daniel Craig.

Aston Martin V8

Na filmovém plátně se v No Time To Die objeví také Aston Martin V8. Podobný vůz byl použit ve snímku Dech života (The Living Daylights, 1987) s Timothy Daltonem.

Aston Martin DBS Superleggera

Vrcholný model anglické automobilky Aston Martin DBS Superleggera bude v nové bondovce řídit agentka Nomi, kterou hraje Lasha Lynch.

Aston Martin Valhalla

A supersportovní Aston Martin Valhalla zakončuje čtyřlístek vozů z No Time To Die.

Andrej Poliak