Aukční síň Sotheby’s se sídlem v New Yorku v on-line aukci na sklonku loňského roku nabídla k prodeji dvě ikony spojené se jménem Porsche. Aukce se konala od 29. listopadu do 14. prosince.

V rámci oslav 50 let studia Porsche Design restaurovala společnost Porsche Classic vůz 911 S 2.4 Targa z roku 1972, což je rok založení studia Porsche Design. Na počest Ferdinanda Alexandra Porscheho je tento jedinečný vůz vyveden ve stejných barvách jako legendární hodinky Chronograph I, které navrhl v roce 1972; černá barva dominuje exteriéru i interiéru restaurovaného vozu.

Společně s vozem byly v aukci nabídnuty časomíry Chronograph 1 – 911 S 2.4 Targa, které vycházejí z legendárního modelu Porsche Design Chronograph I.

Tento unikátní kousek byl vyvinut speciálně pro aukci v Sotheby’s na základě modelu Chronograph 1 – 1972 Limited Edition.

Cena za obě dvě ikony byla odhadována v rozmezí 6,8 až 9,3 milionu korun. Výsledná cena 1 149 000 dolarů (25 485 509 korun) nakonec předčila všechna očekávání.

Andrej Poliak

Článek byl publikován 4. 11. 2022. Aktualizace 17. 1. 2023b 11:23.