Legendární veletrh hodinek Baselworld se vrací. Organizátoři z MCH Group oznámili, že veletrh se bude konat na přelomu března a dubna 2022.

Baselworld se konal naposledy v roce 2019. Loni i letos byla výstava v Basileji také zrušena a to nejen kvůli pandemii koronaviru. Svůj podíl na tom měl i takzvaný ROLEXIT, kdy značky Rolex, Patek Philippe, Tudor, Chanel a Chopard oznámily, že se akce nezúčastní. Výstavu měla nahradit platforma HourUniverse. Ta byla ovšem v lednu přesunuta z dubna na červen. Nyní byla tato značka zcela zrušena.

ČTĚTE: HourUniverse se odkládá na léto

Baselworld 2022 bude ale zcela jiný, než jak si jej pamatujeme. Místo toho, aby se soustředil na velkolepý vzhled luxusních značek v sektoru hodinek, šperků a drahokamů, bude primárně platformou B2B v luxusním segmentu střední třídy.

„Poté, co pandemie koronaviru v posledních dvou letech znemožnila konání Baselwordlu, jsme měli dostatek času promluvit si s partnery a vystavovateli,“ uvádí v tiskové zprávě Michel Loris-Melikoff, ředitel Baselworldu. „Jedno bylo jisté, značka Baselworld musí být zachována, ale musí se zásadně změnit,“ dodal.

Baselworld míří do světa

Podle informací serveru WatchPro se basilejský veletrh chystá expandovat do světa. „Chystáme nové výstavy a nové platformy ve Spojených státech amerických a v Asii,“ sdělil Loris-Melikoff.

Prodej výstavních ploch na Baselworldu byl zahájen a organizátoři věří, že nabízejí atraktivní alternativu k výstavě Watches and Wonders, která se bude konat ve stejném termínu v Ženevě.

Je velmi důležité zorganizovat Baselworld současně s Watches and Wonders. Nemá smysl, aby každý cestoval do Švýcarska dvakrát. Zúčastněné značky mají nyní na výběr. Je to volný trh. Budou se rozhodovat na základě nejlepší ceny, nejlepších zkušeností, “ dodal Loris-Melikoff.

Andrej Poliak