Město, které nikdy nespí. Velké jablko. Gotham. To jen jen malý výčet aliasů pro betonovou jungli New York City. Švýcarská manufaktura Hublot jako hold této metropoli představila hodinky Classic Fusion Concrete Jungle New York.

Manufaktura Hublot v tomto rušném městě nedávno otevřela svůj největší americký obchod. Kde jinde než na proslulé Páté avenue (Fifth Avenue). Podle studie Cushman & Wakefield je druhou nejdražší nákupní třídou světa. Roční nájem na metr čtvereční vyjde v přepočtu na 545 152 korun.

Hublot Classic Fusion Concrete Jungle New York
Hublot Classic Fusion Concrete Jungle New York

Hublot tak z New Yorku udělal svůj druhý domov. Pouzdro hodinek Classic Fusion Concrete Jungle New York o průměru 45 mm je z betonu. Na jeho výrobu bylo použito 65 – 75 % cementu, 25 – 30 % epoxidové pryskyřice (narazující vodu) a 5 – 10 % skolaminátu, který pro zpevnění betonu nahradil ocel.

Pouzdro ukrývá automatický kalibr HUB1143 s rezervou chodu 42 hodin, který je vodotěsný do 50 metrů. Korunka a tlačítka jsou vyrobeny z černé keramiky, která je stejně kontrastní jako celočerný textilní prošívaný řemínek.

Hublot Classic Fusion Concrete Jungle New York

Ref.: 521.XC.3604.NR.NYC20 | automatický nátah | beton, karamika / ø 45 mm | vodotěsnost 50 m | syntetický textilní náramek | limitovaná edice 50 kusů

Andrej Poliak