Zhruba před dvěma lety vznikla česká hodinářská značka Bohematic. Celý příběh začal setkáním investora Josefa Zajíčka s designéry Michalem Froňkem a Janem Němečkem v libeňském studiu Olgoj Chorchoj.

Bohematic Graphic Sutnar
Bohematic Graphic Sutnar

Značka uvedla na trh první za tří plánovaných časoměřičů, které budou oslavou českého designu. Prvním modelem je Graphic Sutnar. Následovat budou Minor a Aerodynamic. První model hodinek série Graphic, která připomíná to nejlepší z historie i současnosti českého grafického designu, vzdává poctu Ladislavu Sutnarovi. Tento avantgardní umělec dosáhl světového věhlasu a jeho díla patří k základům soudobé vizuální komunikace, designu a typografie.

Bohematic Graphic Sutnar: Tapir White, Rhino Black a Camel Ardoise
Bohematic Graphic Sutnar: Tapir White, Rhino Black a Camel Ardoise

„Hodinky se vám musí líbit a nemusí tam být úplně ten wow efekt, který křičí na deset metrů. A musím říct, že v tomto ohledu máme od lidí hodně pozitivní reakce. Našim zákazníkům zároveň chceme poskytnout nadstandardní servis,“ řekl Michal Froněk v rozhovoru pro magazín Watch It! Celý rozhovor si budete moci přečíst ve vydání č. 41, které bude na stáncích na konci června.

Bohematic Graphic Sutnar: Elephant Blue a Walrus Silver
Bohematic Graphic Sutnar: Elephant Blue a Walrus Silver

„Pro nás je kolekce hodinek Graphic Sutnar taková rána na jistotu, protože jsme chtěli udělat něco, co je modernistického,“ uvedl dále Froněk. V připravovaném rozhovoru se dále dočtete, jak hodinky vznikaly a kterým designovým ikonám budou věnovány další modely.

Bohematic Graphic Sutnar

Kalibr Eterna – Švýcarsko | manuální nátah | rezerva chodu 65 hod | nerezová ocel / ø 42 mm |
vodotěsnost 5 ATM | sférické safírové sklo | kožený řemínek