Bohematic, mladá česká manufaktura z Nového Města nad Metují, již tento pátek uvede ve světové premiéře novou řadu Aerodynamic. Novinku a další kousky ze svého portfolia představí na Salon Exceptional Watches (SEW) v Praze na Žofíně.

Design série Aerodynamic je inspirován obdobím třicátých let minulého století. Konkrétně československou klasikou – automobilem Tatra 77 – první aerodynamické sériově vyráběné auto světa.

Bohematic Aerodynamic. Foto z CGI, skutečné hodinky budou k vidění poprvé 22. 10. 2021 ve světové premiéře na SEW!

„Pouzdro s elegantně tvarovanými nožkami, zapuštěnou korunkou a řemenem dává možnost vyniknout netradičnímu číselníku. Ten zdobí žebrování typické pro karoserie prvních aerodynamických vozů Wikov 35 Kapka nebo Zbrojovka Z 4. Pomyslný ukazatel paliva neboli rezerva chodu mechanického strojku s manuálním nátahem a mimostředná vteřinová ručka jsou dalšími prvky číselníku, jehož estetiku doplňuje kapkovitý tvar ruček. K hodinkám neodmyslitelně patří ručně vyráběný kožený pásek s jemným prošitím,“ lákají novoměstští hodináři na novou řadu.

Bohematic Aerodynamic jsou nominovány do soutěže Hodinky roku. Podívejte se na vítěze minulých ročníků.

Ohlédnutí za anketou Hodinky roku – 1. díl

Ohlédnutí za anketou Hodinky roku – 2. díl

Ohlédnutí za anketou Hodinky roku – 3. díl

Bohematic poprvé v ČR použil technologie CGI. Řadu AERODYNAMIC tak poodhaluje postupně. Nejdříve uvolnili fotografie ze CGI, v rámci DESIGNBLOKU pak 3D video, které dnes mohou vidět všichni fanoušci na www.bohematic.cz . Světovou premiéru Aerodynamic si tak nechali na SEW. Pro fanoušky zde chystají navíc i dvě další lahůdky. Před Žofínem budou mít zaparkovánu Tatru 97 a na stánku speciální aplikaci z dílny punctum images.

Bohematic Aerodynamic. Foto z CGI, skutečné hodinky budou k vidění poprvé 22. 10. 2021 ve světové premiéře na SEW!

Na návštěvníky SEW se na Žofíně se těší celý tým Bohematic. Hosty přivítají Josef Zajíček, majitel a ředitel, Jana Jeleňová, obchodní ředitelka, Michal Froněk a Jan Němeček, majitelé a artdirectoři, Renata Eichlerová, výrobní ředitelka, a Petr Dressler, hlavní konstruktér. K vidění bude celé portfolio. Příznivci značky se tak mohou těšit na řady Graphic Sutnar a Minor. Představeny budou také limitované série, jako například Superbike.

Čtěte: Bohematic Graphic Sutnar: oslava českého designu

Čtěte: Bohematic představuje hodinky Minor

SEW se koná od 22. do 23. září v Praze. Program si můžete prohlédnout zde.

Andrej Poliak