Mladá česká manufaktura Bohematic představila svůj druhý model. Po hodinkách Graphic Sutnar přichází Minor. Hodinky jsou poctou závodníkům a českému automobilu Aero Minor Sport, který v roce 1949 vyhrál závod 24 hodin Le Mans.

Za designem nového počinu novoměstských hodinářů stojí Studio Olgoj Chorchoj. „Hodinky jsou v mnoha detailech vizuálně spjaty s tímto velmi úspěšným závodním vozem. Mají originálně tvarované lehké titanové pouzdro s ergonomickým tvarem nožek a otočnou lunetu. Grafika číselníku a tvar ruček připomínají přístroje palubní desky, v korunce a tlačítkách pro řízení mechanického chronografu ožívá ozubení převodovky, rotor automatického nátahu cituje geometrii disku kola,“ uvádí Bohematic na svých stránkách.

Hodinky Bohematic Indy Sunburn a Bohematic Le Mans Blue
Hodinky Bohematic Indy Sunburn a Bohematic Le Mans Blue

„Pohled do soukolí manufakturního strojku umožňuje nejen víko s průhledem, ale i perforovaný plech číselníku. Dva reliéfní subčíselníky a minutová stupnice jsou ručně vsazeny, třetí subčíselník je vyznačen luminiscenčními indexy v rastru perforace. Komplikace kalibru byly voleny s respektem k hlavním atributům této sportovní série, kterými jsou rychlost a vytrvalost. Precizním detailem číselníku je i skeletovaný datumový věnec. Ručně šitý kožený pásek s velkými otvory doplňuje celý emotivní zážitek z tohoto modelu.“

Hodinky Bohematic Monaco Black a Bohematic Spa Grey
Hodinky Bohematic Monaco Black a Bohematic Spa Grey

Model Minor je k mání ve čtyřech variantách odkazujících svými názvy na legendární motoristické závody. LE MANS BLUE s modrým číselníkem odkazují na závod 24 hodin v Le Mans, šedivý číselník má model Spa Grey, Indy Suburb má číselník vyveden v hnědé barvě a konečně temná černá připadla modelu MONACO BLACK.

Bohematic Graphic Sutnar: oslava českého designu

Jako první model manufaktura BOHEMATIC představila hodinky Graphic Sutnar, které vytvořila na počest avantgardnímu uměleci světového věhlasu Ladislavovi Sutnarovi. V Novém Městě nad Metují ale nezahálí. V přípravách je v pořadí třetí model, který ponese název Aerodynamic.

Bohematic Minor

Kalibr La Joux-Perret – Švýcarsko | automatický nátah | rezerva chodu 55 hod | tryskaný titan / ø 44 mm | vodotěsnost 10 ATM | sférické safírové sklo | kožený řemínek | od 148 000 Kč

Andrej Poliak a www.bohematic.cz