Dlouho očekávaná čtvrtá modelová řada novoměstské manufaktury Bohematic je tu. Časomíry Aplos upoutají na první pohled svým minimalismem. Ostatně na dýnku je vyryto Beauty in Simplicity (Krása v jednoduchosti).

Novinku si lidé mohou prohlédnout osobně do neděle 16. října v Uměleckoprůmyslovém muzeu v rámci mezinárodního festivalu Designblok 2022. A k vidění budou rozhodně i na veletrhu SEW v Praze.

Robot Aplos Silver
Robot Aplos White

Na designu hodinek se podílelo pražské Studio Marvil, které stojí za vizuálním vzhledem Bohematicu. Leštěné pouzdro z oceli má průměr 39,4 milimetru a ukrývá upravený kalibr La Joux-Perret G100 s 68hodinovou rezervou chodu. Strojek je dekorován ženevskými pruhy.

Robot Aplos Ivory
Robot Aplos Pink

Aplos je po designovém Graphicu, výstředním a robustním Minoru a stylovém Aerodynamicu čtvrtou modelovou řadou Bohematicu. „Rozhodli jsme se vnést do naší rodiny náramkových hodinek trochu klidu. Jako když se automobilový závodník rozhodne chodit na jógu. Ústřední myšlenkou bylo navrhnout a vyrobit hodinky, jejichž síla spočívá v tom, že v žádném ohledu nešlapou na plyn,“ popisují novoměstští hodináři.

Robot Aplos White

Aplos je k mání ve čtyřech variantách se stříbrným, bílým, růžovým a béžovým (Ivory) číselníkem. Datumová apertura si našla nové místo mezi indexy 4 a 5. Aplos Silver má černý kožený pásek, White má modrý, Ivory hnědý a Pink růžový.

Robot Aplos

Automatický nátah | datum | ocel / ø 39,4 mm | vodotěsnost 50 m | kožený řemínek | 68 000 Kč

 

 

 

Andrej Poliak