Korunovace Karla III. Britského je naplánována na 6. května. Při této příležitosti si budou moci lidé tuto událost připomenout celou řadou upomínkových předmětů. Mezi nimi nebudou chybět ani časomíry britských hodinářů.

ČTĚTE: Britští hodináři oslavují korunovaci Karla III. – díl první

V minulém díle jsme si představili levné quartzové kapesní hodinky a časomíry s japonskou Miyotou od mladé hodinářské značky Duckworth Prestex založené v roce 2021.

O něco málo starší je značka William Wood Watches, kterou v roce 2016 na počest svého dědečka hasiče založil Jonny Garrett. Časomíry jsou osazeny automaty od Seika a pořídíte je v přepočtu od 13 000 do 67 000 korun.

Při příležitosti korunovace uvádí značka dvě varianty časomír British Coronation Watch – v zelené barvě British Racing Green (dodání květen – vyprodáno) nebo modré Royal Blue (dodání listopad). Pořídit je můžete, tedy již jen modrou variantu, za cca 80 000 korun.

Bronzové pouzdro o průměru 41 milimetrů s hliníkovou otočnou lunetou ukrývá švýcarský automat Sellita SW510 s 48hodinovou rezervou chodu. Korunka je z nerezové oceli s mosaznou vložkou vyrobené ze 100 let staré britské mosazné hasičské přilby.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ

Andrej Poliak