Korunovace Karla III. Britského je naplánována na 6. května. Při této příležitosti si budou moci lidé tuto událost připomenout celou řadou upomínkových předmětů. Mezi nimi nebudou chybět ani časomíry britských hodinářů.

Mezi ty nejlevnější počiny patří quartzové kapesní hodinky s rytinou na dýnku. Britové je mohou pořídit za v přepočtu necelých 700 korun na serveru  www.personalisedgiftsshop.co.uk.

Quartzové kapesní hodinky s rytinou znaku korunovace na dýnku

Na vnější straně personalizovaných korunovačních kapesních hodinek je vyryt oficiální znak korunovace Jeho Veličenstva krále. Pamětní kapesní hodinky jsou uloženy v plechové krabičce. Podle anotace na stránkách jsou tyto hodinky určeny pro  „obdarování gentlemana, který si potrpí na čas, nebo muže, který potřebuje včas připomenout“.

Další značkou, která se přidala k všeobecné „korunovační“ euforii, je Duckworth Prestex. Na trhu je od roku 2021, kdy ji s odkazem na značku Prestons (1869) svého praděda zaniklou v šedesátých letech minulého století pod novým jménem vzkřísil Neil Duckworth.

Duckworth Prestex v předprodeji nabízí dvě varianty – s lososově růžovým a půlnočně modrým číselníkem, které zdobí číslice ve stylu art deco. Na pozici čtyři je vteřinový subčíselník s vytištěným rokem 2023.

Časomíry sdílejí ocelové pouzdro o průměru 39 milimetrů, ve kterém je usazena automatická japonská Miyota 82S5 se 48hodinovou rezervou chodu. Strojek je viditelný safírovým dýnkem.

Obě reference (lososová D944-07 a modrá D944-03) jsou každá limitovány 365 kusy. V předprodeji se dají pořídit za přibližně 21 220 korun s tím, že si na stránkách značky můžete zvolit dostupné číslo série.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ

Andrej Poliak