Výstava HourUniverse, nástupce Baselworldu, se měla konat v dubnu v digitální podobě. Pořadatelská firma MCH Group potvrdila dřívější spekulace o zrušení dubnové akce. Představitelé pořadatelů doufají, že nový datum pro akci naživo se určitě najde. Prozatím žádný kontrétní nestanovili.

Potencionální inzerenti a vystavovalelé byli podle serveru WatchPro již dříve informováni o možném přesunutí akce na červen.

Server zmiňuje poslední komunikaci pořadatelské firmy MCH Group ze 14. ledna: monitorujeme současnou situaci a vyhodnocujeme všechny možné realistické termíny pro bezpečné konání živé show v roce 2021. Vzhledem k rané fázi našich úvah není prozatím nic konkrétního ke sdělení.

Tento týden MCH Group přesunula konání jiné akce, Art Basel, z června na září. Podle Marca Spieglera, globálního ředitele Art Basel, je konání akce v září ve všeobecném zájmu vystavovatelů i návštěvníků. „Všechny naše diskuse v rámci umělecké komunity indikují silnou touhu vidět umění naživo a setkat se tváří v tvář,“ uvedl pro WatchPro Spiegler.

Andrej Poliak