V úterý se na digitáln platformě Audi Media TV uskutečnila světová premiéra elektrického gran turisma Audi e-tron GT. A to hned ve vrcholné podobě RS.

Vedle představitelů automobilky novinku ingolstadtské automobilky přivítali zpěvačka a herečka Janelle Monáe, módní návrhářka Stella McCartney a herec Tom Hardy. Ten se naživo přihlásil díky videopřenosu přímo z Londýna a novinku slavnostně uvedl.

Zpěvačka Janelle Monáe při světové premiéře Audi e-tron GT
Zpěvačka Janelle Monáe při světové premiéře Audi e-tron GT

Za zvuků písně Electric Lady v podání Monáe se všichni sledující mohli pokochat přijíždějícím vozem. Na pódiu samozřejmě nemohl chybět šéfdesignér Audi Marc Lichte, který divákům e-tron GT představil.

Ke slovu se dostala také módní návrhářka McCartney. S Lichtem se shodli, že ona i Audi používají ty nejkvalitnější materiály, které jsou zároveň ohleduplné k životnímu prostředí. „Kompromis, je slovo, které v mém slovníku rozhodně nenajdete,“ řekla.

Obrazem: Audi e-tron GT

Vrcholná verze Audi RS e-tron GT zrychlí z nuly na stovku za 3,3 sekundy. Maximální rychlost má hodnotu 250 km/hod. A jaký má dojezd? Podle metodiky WLTP je to v rozmezí 433 a 472 km. Samozřejmostí je inovativní pohon všech kol quattro.

Nico Rossberg na pódiu při světové premiéře Audi e-tron GT a Lucas di Grassi v živém přenosu z brazilského São Paula
Nico Rossberg na pódiu při světové premiéře Audi e-tron GT a Lucas di Grassi v živém přenosu z brazilského São Paula

Na testovacím okruhu Audi se proti sobě postavily dvě legendy motoristického sportu: mistr světa Formule 1 Nico Rossberg a mistr světa Formule E Lucas di Grassi. Vzájemné soupeření (Nico za volantem e-tron GT a di Grassi v monopostu elektrické formule) skončilo těsným vítězství závodního speciálu. Oba závodníci se pak o svých pocitech rozpovídali také v přímém přenosu. Rossberg přímo na pódiu a di Grassi prostřednictvím videa ze svého domova v brazilském São Paulo, kde očekává narození potomka.

Audi e-tron GT se společně s modelem R8 vyrábí v továrně Audi Böllinger Höfe. Automobilka výrobu elektrického gran turisma zahájila v polovině prosince loňského roku.

Andrej Poliak