Nezávislý hodinář Konstantin Čajkin v polovině února v Moskvě uvedl do své kolekce monster na zápěstí  novinku Smilodon (šavlozubý tygr). K vytvoření časomír jej loni inspiroval čínský lunární rok tygra.

Konstantin Chaikin Wristmons Smilodon

Na časomírách Čajkin strávil celý uplynulý rok. Novinka má pro čajkinovy výtvory z kolekce Wristmons (wrist monsters – monstra na zápěstí) signifikantní zobrazení času Joker. Typický úsměv je však nahrazen ostrými zuby rámovanými dvěma tesáky. Tlama funguje jako indikace dne a noci.

Konstantin Chaikin Wristmons Smilodon

Aby tato funkce byla možná, složil Čajkin číselník ze 32 pohyblivých částí. V tlamě hodinek Smilodon jsou petroglyfy vyhynulých zvířat, které indikují dny v týdnu. Obrázky v podobě prehistorických obrazců se stěn jeskyň ztvárňují například velblouda, mamuta či mastodonta. Poslední obrázek v podobě lidské postavy představuje neděli jako odkaz na sedmý den stvoření podle Starého zákona.

ČTĚTE: Nové časomíry od Čajkina s utajovanou komplikací

V konečném důsledku však záleží na každém nositeli jaký obrázek si vybere pro začátek týdne, poznamenává sám Čajkin sám na svém webu. Korunka je u těchto časomír na netradičním místě na pozici šest.

Konstantin Chaikin Wristmons Smilodon

Bronzové pouzdro o průměru 42 milimetrů ukrývá čajkinův kalibr K.08-2, který se skládá ze 142 částí a disponuje 50hodinovou rezervou chodu. Horní nožky pouzdra jsou upravené do podoby tygřích uší. Dýnko je vyrobeno z titanu s safírovým průzorem, který odhaluje rytinu smilodona na rotoru.

Čajkin novinku Smilodon představí na výstavě Master of Horology, která se koná v Ženevě od 27. března do 2. dubna.

Konstantin Chaikin Wristmons Smilodon

Automatický nátah | den, indikátor dne a noci | bronz / ø 42 mm | vodotěsnost NA | kožený řemínek | limitovaná edice 8 kusů | 4 000 000 rublů (cca 1,2 milionu Kč)

 

 

 

 

Andrej Poliak