Řada hodinářských značek a manufaktur se vedle svého řemesla věnuje ochraně přírody. Carl F. Bucherer není výjimkou. Aktuálně vydává časomíry Patravi Scubatec Verde, kterými oslavuje desetileté partnerství s Manta Trust.

Manta Trust je britská charitativní organizace, která byla založena v roce 2011 za účelem koordinace globálního výzkumu a úsilí o ochranu mant, jejich blízkých příbuzných a jejich přirozeného prostředí.

ČTĚTE: Carl F. Bucherer slaví 135 let výroční kolekcí

Nové časomíry oslní na první pohled energizující zelenou barvou. K mání jsou pak ještě v pěti variantách barevnosti číselníku či náramku. Všechny mají společné ocelové pouzdro o velkorysém průměru 44,6 milimetru ukrývá automatický chronometr CFB 1950.1 s certifikací COSC a 38hodinovou rezervou nátahu.

Na ocelovém dýnku se pak nositel může kochat rytinou mant, těchto velikánů oceánů. Manta atlantská je největším druhem rejnoka. Největší známý jedinec měřil napříč 7,6 metru a vážil bezmála dvě a půl tuny, napsal v roce 2017 populární vědeckotechnický magazín 100+1.

Zdraví oceánů a biologická rozmanitost jejich ekosystémů mají zásadní význam pro zdraví planety. Proto společnost Carl F. Bucherer od roku 2013 podporuje organizaci Manta Trust. Hodinky Patravi ScubaTec Verde představují část příspěvku CFB v roce 2023, kdy se trust vydává na svou nejnovější výzkumnou expedici do Ekvádoru, kde žije největší známá populace manty oceánské na světě.

Carl F. Bucherer Patravi Scubatec Verde

Ref.: 00.10632.23.93.01 | automatický nátah | chronometr COSC, datum | ocel / ø 44,6 mm | vodotěsnost 500 m | gumový řemínek s vložkou z recyklovaného PET | 6250 eur (152 360 Kč)

 

 

 

 

Andrej Poliak