Ceny GPHG poprvé s pomocí akademiků, včetně dvou Čechů

Prestižní hodinářské ceny Grand Prix d’Horlogerie de Genève (GPHG) se budou letos vyhlašovat 12. listopadu. Volbu hodinářských počinů, které postoupí do užšího výběru, budou mít poprvé na starosti členové Academy of GPHG.

Akademie hodinářských cen byla založena letos v dubnu a aktuálně čítá 350 osobností napříč odvětvími. Na webu GPHG si můžete prohlédnout seznam všech akademiků. Členy Akademie jsou i český hodinářský expert Jan Lidmaňský a nezávislý hodinář Luděk Seryn, člen elitní společnosti Académie Horlogere des Créateurs Indépendants (AHCI).

Hodinářské značky mohou své počiny přihlásit do 31. července prostřednictvím digitálního portálu. Do soutěže mohou být přihlášené pouze hodinky či inovace představené od června 2019 do prosince 2020.

Akademici v tajném hlasování v prvním kole vyberou vždy šest hodinek v každé ze 14 kategorií. Poté se za zavřenými dveřmi v Ženevě sejde 30členná porota vybraná z řad akedemiků. Následuje další kolo, jehož se opět učastní všech 350 členů Academy of GPHG.

Letos poprvé bude udělena cena také pro zástupce chytrých hodinek.