Společnost Cuervo y Sobrinos letos slaví 140. výročí svého založení. Švýcarsko-kubánská značka vyzdvihující latinskoamerickou kulturu a radost ze života pokračuje v udržování svého původního dědictví prostřednictvím svých časomír.

V roce 1862 založil Don Ramón Fernández Cuervo, emigrant ze severního Španělska, své první klenotnictví v ulici Calle de la Amistad (třída přátelství) v Havaně. O dvacet let později ve spolupráci založil se svými synovci (sobrinos) společnost „Cuervo y Sobrinos“.

Cuervo y Sobrinos Buceador Caribe (ref.: 2860.3N), pouzdro z nerezové oceli o průměru 43 mm ukrývá strojek CYS 5104 s 38hodinovou rezervou chodu. Hodinky mají vodotěsnost do 200 metrů. Stojí 3000 eur.

Synovci Baldomero, Teodomiro, Jose Maria, Armando, Placido a Lisardo hráli ve společnosti aktivní roli a přispěli k jejímu úspěchu. Společnost Cuervo y Sobrinos prosperovala a „La Casa“ – zahajovací butik – se brzy stal velmi významným prodejcem šperků a hodinek nejen v Havaně, ale i v celé Střední a Jižní Americe.

Cuervo y Sobrinos Espléndidos Scott Jacobs (ref.: 2451.1SJ), pouzdro z nerezové oceli o rozměrech 36 × 47 mm ukrývá strojek CYS 5085 s 44hodinovou rezervou chodu. Hodinky mají vodotěsnost do 30 metrů. Limitovaná edice 100 kusů. Časomíry stojí 2800 eur.

Největšího obchodního úspěchu dosáhla společnost Cuervo y Sobrinos v 50. letech 20. století, kdy její prodeje dosáhly nebývalé výše. S měnící se politickou situací však část rodiny Cuervo Kubu opustila a značka zůstala na řadu let nečinná. Nakonec značku na počátku roku 2000 koupili evropští kupci.

Krátce po převzetí značky na počátku roku 2000 byl obnoven historický název Cuervo y Sobrinos. O značku švýcarské výroby, která je synonymem latinskoamerické vášně, okamžitě projevili zájem sběratelé a milovníci hodinek.

Cuervo y Sobrinos má ve svém portfoliu časomíry v osmi kolekcích: Historiador, Prominente, Vuelo, Robusto, Buceador, Pirata, Esplendidos a Senora.

Zdroj: Tisková zpráva