Jak asi mohou vypadat hodinky postavené z celkového počtu 666 dílů? Jako kdyby do nich vstoupil sám ďábel… Nebo se mu hodináři značky Roger Dubuis, kteří za vývojem počinu Diabolus in Machina stojí, museli upsat?

Roger Dubuis Excalibur Diabolu in Machina
Roger Dubuis Excalibur Diabolu in Machina

Jisté je to, že jsou prostě po čertech dokonalé. Manifestace kreativity a neskutečného know-how manufaktury ve svém nitru jménem RD0107 snoubí hned několik precizně zpracovaných komplikací, které dohromady vytvářejí umělecké dílo ověnčené Ženevskou pečetí. O přesnost se stará minutový létající 3Hz tourbillon. O indikaci času pak dvě základní ručky a dokonalá minutová repetice.

Roger Dubuis Excalibur Diabolu in Machina
Roger Dubuis Excalibur Diabolu in Machina

Ta pracuje nejenom s enormně vysokou hlasitostí, ale také s gongy naladěnými na C a F, tedy zvětšená kvarta, která proslula například ve skladbě Danse Macabre (Tanec kostlivců) francouzského romantisty Camilla Saint-Saënse. Právě tomuto tritónu bývalo v jeho období přezdíváno diavolo in musica. Mimochodem při spuštění repetice se rozpohybuje i safírový disk na pozici 11 symbolizující, že je repetice v chodu. Na pozici 3 pak nechybí volič funkcí korunky – zda právě zajišťuje nátah, či nastavování přesného času.

Roger Dubuis Excalibur Diabolus in Machina
Automatický nátah | létající tourbillon, minutová repetice, indikátor funkce odbíjení, indikace funkce korunky nátah / nastavení času | CarTech Micro-Melt BioDur CCMTM / ø 45 mm | unikátní kus | 15 900 000 Kč