Značka Hublot přivítala do své rodiny ambasadorů amerického umělce Daniela Arshama. Prvním výsledkem vzájemné spolupráce jsou 20metrové sluneční hodiny inspirované značkou Hublot v Zermattu ve výšce 2583 metrů nad mořem.

Daniel žije v New Yorku a je známý svými silnými díly v oblasti filmu, malby, sochařství a instalace. Ve své tvorbě se často zabývá konceptem času, zejména prostřednictvím série děl Connecting Time a ikonických přesýpacích hodin.

Instalace slunečních hodin nazvaná Světlo a čas využívá přírodních prvků, aby spojila kořeny měření času s řemeslnou zručností . Fungující venkovní časoměrná instalace je založena na stínech, které vrhá obelisk ve tvaru křemenného krystalu.

„Společnost Hublot a projekty, které podporuje v oblasti současného umění, sleduji s velkým zájmem již mnoho let a obdivuji její odvážný přístup k výrobě hodinek, designu a řemeslu. Art of Fusion považuji za jeden z nejchytřejších projektů v hodinářství,“ řekl Arsham.

„Doufali jsme, že tento den přijde! Daniel Arsham je jedním z nejzajímavějších tvůrčích talentů současného umění a my jsme velmi rádi, že ho můžeme přivítat v rodině Hublot a nazvat ho ambasadorem Hublot,“ uvedl Ricardo Guadalupe, CEO Hublot.

Daniel Arsham se připojil k rodině ambasadorů Hublotu ze světa umění a hudby vedle takových osobností, jako jsou Richard Orlinski, Takashi Murakami, Maxime Plescia-Buchi, Lang Lang a Samuel Ross.

Andrej Poliak