Festival of Speed Goodwood v ohrožení

Auto Union Silber Arrow Type C from 1936 na trati v Goodwoodu
Auto Union Silber Arrow Type C from 1936 na trati v Goodwoodu

Příznivci motoristické zahradní párty Festival of Speed Goodwood se letos své oblíbené akce nedočkají. Pořadatelé festival, stejně jako další letní akci Goodwood Revival, kvůli koronavirové nákaze přeložili na příští rok.

Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti pro rok 2021. Pořadatel akce se kvůli zrušení dvou hlavních letních akcí dostal do finančních problémů. Konání budoucích ročníků v dosavadní podobě největší „garden party“ je tak v ohrožení.

Svou činnost tak znovu zahájila Asociaci podporovatelů Goodwood (Goodwood Supporters‘ Association). Fanoušci mohou prostřednictvím asociace na svou oblíbenou událost přispět.

V Goodwoodu bude ale živo i bez festivalu rychlosti. Londýnská firma Secret Cinema totiž v areálu v Goodwoodu otevřela autokine v americkém retrostylu. K vidění jsou snímky jako Pretty Woman, Reservoir Dogs, The Hunger Games a další. Ti, kteří by chtěli vidět filmy Rush, Star Wars: New Hope, Klub rváčů, Hříšný tanec či Na nože s Danielem Graigem, mají smůlu. Vstupenky na tyto filmy jsou již vyprodané.