Osmé a deváté zastavení seriálu mistrovství světa elektrických formulí přivítalo mexické město Puebla. Ve dnech 19. a 20. června dosáhl tým TAG Heuer Porsche ve stínu sopky Popocatepetl na pyrrhovo vítězství.

Při premiéře závodů ABB FIA Formule E na okruhu Autódromo Miguel E. Abed projel cílem jako první německý pilot Porsche Pascal Wehrlein. Po vynikajícím výkonu v osmém závodě sezóny však přišlo velké zklamání. Závodní komisaři totiž Wehrleina kvůli nesrovnalostem v registraci pneumatik jeho monopostu Porsche 99X Electric diskvalifikovali.

26. a 27. 2. – Saudská Arábie – Rijád – ČTĚTE
10. a 11. 4. – Itálie – Řím – ČTĚTE
24. a 25. 4. – Španělsko – Valencie – ČTĚTE
8. 5. – Monacké knížectví – Monako – ČTETE
19. a 20. 6. – Mexiko – Puebla
10. a 11. července – USA – New York
24. a 25. července – Velká Británie – Londýn
14. a 15. srpna – Německo – Berlín

A zklamání provázelo také druhý mistrovský závod. Sobotní diskvalifikace na Wehrleinovi rozhodně nezanechala žádné negativní myšlenky. Potvrdil to v kvalifikaci, ve které zajel slušné páté místo a tím jistou účast v Super Pole. Tam své umístění na startu vylepšil na druhou příčku. Ta Wehrleinovi patřila i po projetí cílem. Jenže opět zasáhli komisaři závodu. 

Německý pilot v závěrečných fázích závodu nevyužil dodatečnou sílu Fan Boost, za což si vysloužil pětisekundový časový trest. Ten Wehrleina vrátil na čtvrté místo.

Poprvé v aktuální sezóně Formule E byli na okruh vpuštěni diváci. Pořadatelé 10 000 lístků rozdali zaměstnancům mexického zdravotního systému.

Andrej Poliak