Švýcarská manufaktura jako partner 33. ročníku charitativní rallye Colorado Grand vydala čtveřici limitovaných časomír Vanguard Colorado Grand Collection v barvách reprezentujících konkrétní závodní vozy.

Každý model je limitován počtem 33 kusů a podle barvy představují vozy – zelená/Bentley, stříbrná/Mercedes-Benz, červená/Ferrari a modrá/Bugatti.

Limitovaná edice Vanguard Colorado je inspirována automobilovým uměním a na každých hodinkách jsou navrženy technické detaily historických automobilů. Nádherný automatický strojek vlastní výroby je uložen ve slavném pouzdře Vanguard ve štíhlé 41milimetrové verzi. Ciferník se honosí výraznými ručně malovanými číslicemi a vteřinovým subčíselníkem umístěným na 6. hodině, inspirovaným automobilovým počítadlem.

Colorado Grand založil v roce 1989 automobilový nadšenec Bob Sutherland z Englewoodu jako každoroční charitativní turné sportovních a závodních vozů z roku 1960 a starších. Akce každoročně vygeneruje více než 500 000 dolarů pro malé coloradské charitativní organizace a města na západních svazích a také vysokoškolská stipendia pro maturanty v těchto městech. Mezi současné charitativní organizace patří nadace Colorado State Patrol Family Foundation, Flight for Life, CASA a zdravotnická zařízení v malých městech.

Andrej Poliak