Značka Franck Muller, benjamínek mezi švýcarskými manufakturami, ve spolupráci s milánským obchodem Ronchi Gioielli vydává limitku Diabolik na počest 60 let stejnojmenného italského komiksu.

Hodinky vznikly v počtu 25 kusů a koupit je můžete exkluzivně v obchodě Ronchi Gioielli v Milánu. Estetika hodinek dokonale ladí s postavou Diabolika a jeho tajemným duchem, jehož maska je navržena na ciferníku Cintrée Curvex, jednom z ikonických tvarů hodinek Franck Muller.

Diabolik je jedna z nejpopulárnějších sérií v historii italského komiksu. Vznikla v roce 1962 a čítá více než 900 svazků, stála u zrodu komiksového subžánru fumetti neri. Autorkami byly sestry Angela a Luciana Giussaniovy.

Diabolik je důmyslný a maskovaný zloděj, který je hlavním hrdinou krádeží velkých částek peněz a drahých šperků. Přestože je Diabolik zločinec, má svou vlastní etiku: stejně jako Robin Hood „krade bohatým a dává chudým“, Diabolik chrání ty nejslabší na úkor mafiánů a zločinců.

Italský hrdina pronikl i na filmové plátno. Poprvé v roce 1968 ve filmu Danger: Diabolik režiséra Mario Bava. Nejnovějším filmovým přepisem je snímek Diabolik z roku 2021 italského režisérského dua Antonia a Marca Manettiových. A chystají se další dvě pokračování. Snímek je k vidění na HBO Max v čestině.

Franck Muller Cintrée Curvex Diabolik LE

Automatický nátah | ocel / 36 x 50 mm | pryžový náramek | limitovaný počet 25ks

 

 

 

Andrej Poliak