Manufaktura Frédérique Constant nepsala historii hodinářství ani nemá v nabídce baterii kultovních modelů, ale v jejím hodinářství jde stále vidět odkaz předchozích generací hodinářů bez nějakých úkroků stranou. Navíc dokáže poctivé hodinářské řemeslo nabídnout za bezkonkurenční cenu.

V našem finančním limitu manufaktura nabízí atraktivní společenské hodinky s vlastním manufakturně vyvinutým i vyrobeným strojkem, a to dokonce s několika komplikacemi: Classic Moonphase s indikátorem měsíční fáze a Worldtimer. Zejména Worldtimer působí i s ocelovým pouzdrem velmi hodnotně. Na verzi s gilošovaným středem číselníku (k dispozici je také číselník s motivem mapy světa) snad není jediný prvek, jediný tvar, který by nebyl prověřen dekádami, ať už zmíníme klasický tvar 42mm pouzdra, Breguetovy ručky, nebo tvar korunky.

Manufakturní strojek FC-718 s automatickým nátahem má rezervu chodu 42 hodin. K indikaci času ve hlavních časových zónách slouží disk s jejich názvy a otočný disk s 24hodinovou škálou s barevně odlišenými nočními hodinami. K nastavení hodinek, tedy jak času, data, tak světového času stačí pouze korunka. Není zde obvyklé tlačítko posunující po stisknutí časovou zónu. Velmi působivé společenské hodinky pro vyznavače klasiky a trvalých hodnot mohou být razantním vstupem do světa manufakturních komplikací.

97 990 Kč