Aréna: Nejlepší hodinky do 100 000 Kč

K výběru hodinek do 100 000 korun jde přistoupit z několika stran. Můžeme se pokusit koupit hodinky co nejzvučnější značky, kultovní hodinky s co nejsilnějším příběhem anebo se pokusit za své peníze dostat co nejvíc hodinařiny.

Zvolená cenová hladina neumožní příliš se rozmáchnout ve světě velkých hodinářských komplikací, ale výběr je přesto tak široký, že může způsobit nejednu bezesnou noc. A to je dobře, protože to, co předchází koupi vysněných hodinek, stane se součástí jejich příběhu. Můžeme volit limitované edice dostupnějších značek, základní modely prestižnějších brandů nebo i hodinky, které dokážou poměrem ceny a reálné hodnoty zaskočit… Je to hranice, jež umožní vkročit do vybrané společnosti manufakturních hodinářských strojků. Následovat budou tři typy našich tří redaktorů:

Seznam všech článků
  1. Seiko Presage Urushi
  2. Tudor North Flag
  3. Frédérique Constant Worldtimer

Manufaktura Frédérique Constant nepsala historii hodinářství ani nemá v nabídce baterii kultovních modelů, ale v jejím hodinářství jde stále vidět odkaz předchozích generací hodinářů bez nějakých úkroků stranou. Navíc dokáže poctivé hodinářské řemeslo nabídnout za bezkonkurenční cenu.

V našem finančním limitu manufaktura nabízí atraktivní společenské hodinky s vlastním manufakturně vyvinutým i vyrobeným strojkem, a to dokonce s několika komplikacemi: Classic Moonphase s indikátorem měsíční fáze a Worldtimer. Zejména Worldtimer působí i s ocelovým pouzdrem velmi hodnotně. Na verzi s gilošovaným středem číselníku (k dispozici je také číselník s motivem mapy světa) snad není jediný prvek, jediný tvar, který by nebyl prověřen dekádami, ať už zmíníme klasický tvar 42mm pouzdra, Breguetovy ručky, nebo tvar korunky.

Manufakturní strojek FC-718 s automatickým nátahem má rezervu chodu 42 hodin. K indikaci času ve hlavních časových zónách slouží disk s jejich názvy a otočný disk s 24hodinovou škálou s barevně odlišenými nočními hodinami. K nastavení hodinek, tedy jak času, data, tak světového času stačí pouze korunka. Není zde obvyklé tlačítko posunující po stisknutí časovou zónu. Velmi působivé společenské hodinky pro vyznavače klasiky a trvalých hodnot mohou být razantním vstupem do světa manufakturních komplikací.

97 990 Kč