Poslední listopadovou neděli bude Galerie Kodl pořádat 84. aukční den. Jednou z položek jsou exkluzivní hodinky PRIM ORLÍK DLC II – Věrni zůstaneme, které hodináři z Nového Města nad Metují vyrobili speciálně pro tuto podzimní aukci.

PRIM Orlík DLC Věrni zůstaneme
PRIM Orlík DLC Věrni zůstaneme

Výjimečné hodinky tradiční značky PRIM, které byly vyrobeny jako jediný unikátní kus, se budou dražit 29. listopadu v rámci podzimní dražby renomované aukční síně KODL. Hodinky do aukce věnoval holding Czechoslovak Group. Celý výtěžek z prodeje bude věnován na dobročinné účely, tedy Vojenskému fondu solidarity, který pomáhá českým vojákům v nelehkých životních situacích.

PRIM Orlík DLC Věrni zůstaneme
PRIM Orlík DLC Věrni zůstaneme

Pouzdro z nerezové oceli má průměr 42 mm a bylo povrchově upraveno vrstvou DLC. Hodinky jsou osazené in-house strojkem kalibr 98 s automatickým nátahem, který je upraven černým rhodiováním. Další specialitou designu je černý číselník s tmavě šedými iluminovanými indexy. Průhledné zadní víko hodinek nabízí pohled na strojek.

Ikona české hodinařiny

Model ORLÍK je považován za největší ikonu české hodinařiny. Původní model byl vyroben v polovině 60. let na zakázku Československé armády v počtu pouhých 300 kusů. Dnes patří mezi vyhledávané a téměř nedosažitelné sběratelské skvosty s cenou dosahující astronomických částek.

Od běžného modelu je tento unikátní kus odlišen československou vlajkou na číselníku a individualizací zadní strany, kterou zdobí nápis „VĚRNI ZŮSTANEME“ a notový zápis prvních tónů české státní hymny, doplněný stylizovanou českou vlajkou. Vyvolávací cena byla stanovena na 100 000 Kč, odhadní cena se pohybuje mezi 300 000 až 600 000 Kč.

PRIM ORLÍK II DLC – Věrni zůstaneme

Ref.: 98-943-467-39-1 | automatický nátah | hodiny, minuty, skundy, datum | rezerva chodu 48 h | nerezová ocel 316L s povrchovou úpravu DLC / ø 42 mm | vodotěsnost 10 m | kaučukový řemínek | unikátní kus