Herec Fassbender prožívá svou cestu do Le Mans

Michael Fassbender za volantem Porsche 911 GT3 Cup - soustředění před startem
Michael Fassbender za volantem Porsche 911 GT3 Cup - soustředění před startem

Německo-irský herec Michael Fassbender se plnou vervou vrhl do závodění. Za volantem Porsche 911 RSR v barvách zákaznického týmu Proton Competition odjede celou letošní sezónu European Le Mans Series (ELMS). Jeho cílem je postavit se na start legendárního vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans.

Tým Proton Competition se těší podpoře Porsche a Fassenbender si bude v ELMS ve třídě LM GTE plnit svůj sen o startu v Le Mans. „Závodění bylo mým velkým snem ještě před tím, než jsem začal hrát. Jako malý kluk jsem v tom měl zcela jasno. Můj otec byl vášnivý řidič a hodně mě toho naučil,“ vysvětlila svou vášeň hvězda filmu 300: Bitva u Thermopyl.

Michael Fassbender přijímá poslední rady před startem
Michael Fassbender přijímá poslední rady před startem

První kilometry na závodní trati rodák z Heidelbergu absolvoval v rámci zákaznického tréninkového programu Porsche Driving 
Experience. Závodnické dovednosti piloval za volantem Porsche 911 GT3 Cup s výkonem 485 koní. Na základní výckvik pak navázal dalšími třemi stupni.

Michael Fassbender za volantem Porsche 911 GT3 Cup
Michael Fassbender za volantem Porsche 911 GT3 Cup

Loni v rámci druhého stupně 42letý herec odjel celou sezónu německé série Porsche Sports Cup. Fanoušci mohli jeho „Road to Le Mans“ sledovat na YouTube. Na konci letošního roku se příznivci dvakrát na Oscara nominovaného herce mohou těšit na druhou sérii.

Michael Fassbender sní o startu v závodě 24 Hodin Le Mans
Michael Fassbender sní o startu v závodě 24 Hodin Le Mans

S nástupem do ELMS se Fassenbender posouvá na úroveň profesionálních závodníků. V prestižní sérii čtyřhodinových závodů mu ve voze s číslem 93 budou dělat parťáky tovární pilot Porsche Rakušan Richard Lietz a Němec Felipe Fernández. „Porsche zákazníkům, kteří si chtějí splnit sen o závodění, nabízí vozy od 718 Cayman GT4 Clubsport až po 911 RSR. Michael Fassenbender sní o Le Mans. Je pro mě vzrušující být toho součástí ve snaze pomoci mu v uskutečnění jeho snu,“ řekl Lietz.

EUROPEAN LE MANS SERIES 202015. ČERVENCE – LE CASTELLET (FRANCIE) – TESTOVACÍ DEN19. ČERVENCE – LE CASTELLET (FRANCIE) – #19. SRPNA – SPA-FRANCORCHAMPS (BELGIE) – #229. SRPNA – BARCELONA (ŠPANĚLSKO) – #3

11. ŘÍJNA – MONZA (ITÁLIE) – #41. LISTOPADU – PORTIMÃO (PORTUGALSKO) – #5