Provázanost sportu a hodinářských manufaktur je každoročně vidět na řadě významných sportovních akcích. Pojďme se podívat na ty nejvýznamnější.

Tradičně na přelomu roku se v saudskoarabské poušti koná legendární Rallye Dakar. Oficiální časomírou závodu je značka Rebellion Timepieces. Své zastoupení má tradičně také ve startovním poli v rámci týmu Rebellion Racing. Jeho barvy hájí francouzské duo Romain Dumas a Max Delfino. A chybět nemůže ani šéf značky Švýcar Alexandre Pesci s krajanem Stephanem Kuhnim. Značka působí i v dalších motoristických sportech.

Švýcarskou manufakturu Longines pak můžeme vidět na sjezdařských tratích Mezinárodní lyžařské federace. Velkou událostí bude i Světový pohár žen v alpském lyžování, který se uskuteční ve Špindlerově Mlýně, kam se sjedou největší lyžařské hvězdy. 28. ledna se uskuteční obří slalom a o den později slalom.

Jako oficiální časomíra pak figuruje Longines u elitních parkurových sérií Longines Global Champions Tour (LGCT) a Global Champions League (GCL). Program obou sérií si můžete prohlédnout zde. Světovou parkurovou elitu čeká i letos vyvrcholení sezóny v Praze v O2 aréně.

Od poloviny ledna se v australském Melbourne rozehraje první tenisový grandslam letošního roku Australian Open. A nebude u toho chybět značka Rolex. Od 28. května do 11. června se světová elita utká na French Open. Začátek července pak tenistky a tenisty přivítá travnatý Wimbledon. Grandslamovou sezónu na přelomu srpna a září zakončí US Open.

Rolex se angažuje i v řadě dalších sportovních odvětvích od Formule 1, přes golf po světovou jachtařskou extratřídu. Stejně jako sesterská značka Tudor.

Na vlnách budete letos moci vidět i logo značky Omega. Ta se bude prezentovat také v rámci řady golfových turnajů, včetně Omega European Masters.

Na reklamních nosičích okolo tratí legendární cyklistické trojky Tour de France, La Vuelata a italského Gira ani letos nebude chybět logo Tissotu. Značka je partnerem také světové hokejové federace a tak bude přítomna i na květnovém mistrovství světa v hokeji. Jistota je pak seriál mistrovství světa silničních motocyklů.

Řada hodinářských značek (Rolex, Alpine, Bell & Ross, IWC, Tag Heuer či Richard Mille) je zapojena jak do tradičního seriálu Formule 1, tak také do její elektrifikované podoby.

Zenith je oficiální časomírou první série elektrických rallye závodů Extreme E.

Přinesli jsme vám jen malý výběr, toho co nás na sportovním poli letos čeká. Těch události provázaných s hodináři bude samozřejmě mnohem a mnohem více.

Andrej Poliak