Legendární „čtyřiadvacetihodinovka“ v Le Mans letos slaví 100. výročí. Jubilejní závod odstartuje tuto sobotu v 16:00. Jako hlavní partner u toho bude hodně viditelná značka Rolex, která je partnerem celého vytrvalostního seriálu FIA WEC.

Na start stého závodu se ale postaví i jiné hodinářské značky v rolích partnerů jednotlivých závodních týmů v hlavních kategoriích Hypercar a LMP2 (Le Mans Prototype).

Tři hypercary Porsche 963 (s čísly 05, 06 a 75), ve kterém jezdci týmu Porsche Penske Motorsport budou usilovat o 20. triumf pro Porsche, budou ozdobeny logem TAG Heuer.

Druhou značkou v kategorii Hypercar je Richard Mille, který svým logem ozdobí dva speciály Ferrari 499P týmu Ferrari AF Corse. Značka ze švýcarského Les Breuleux ozdobí také závodní vůz Oreca 07 – Gibson týmu AF Corse v kategorii LMP2.

ČTĚTE: Francouzská značka YEMA je partnerem týmu ALPINE

Obě značky se objeví i na několika vozech kategorie LM GTE AM, se kterými se posádky pokusí na okruhu De La Sarthe o délce 13,626 km porazit výkonnější speciály.

Andrej Poliak

OPRAVA: V titulku jsme chybně uvedli, že se jedná o stý závod. S právně je 91. Závod se před sto lety jel poprvé. Za chybu se omlouváme.