Česká pivovarnická jednička Plzeňský Prazdroj každoročně pořádá charitativní aukci na podporu organizace Centrum Paraple. V té letošní se dražily upravené hodinky Prim. Podle našich propočtů aukce vynesla 5 782 260 Kč.

V aukci, která se konala do 8. prosince, byly k mání hodinky z řady Linea. Osmnáct kousků se zeleným číselníkem a zlacenými ručkami a 162 časomír s bílým číselníkem a zeleně lakovanými ručkami.

Plzeňský Prazdroj si letos připomíná 180. výročí

Výtěžek z aukce 180 unikátních hodinek PRIM Pilsner Urquell poputuje Centru Paraple, které od roku 1994 pomáhá lidem na vozíku po poškození míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci.

V posledních 10 letech pivovar na konto Paraple přispěl již více než 15 miliony korun. V minulých letech pivovar dražil unikátní sklenice či lahve ze sklárny Moser.

Jednotlivé quartzové časomíry jsou věnovány jednotlivým letopočtům či dekádám od roku 1842. Na korunce je vygravírováno P.U. 1842. Na dýnku se vedle loga Pilsner Urquell nachází také číslo limitované edice a jeden unikátní letopočet z historie nejslavnějšího českého ležáku.

ČTĚTE: Limitka PRIM vydražena v aukci galerie KODL

Vyvolávací cena časomír byla 1842 korun. Ke dni 30. 11. byl největší zájem o hodinky LE 044/180 s letopočtem 1885. Cena byla 100 042 korun. Na konci aukce vynesly nejvíce hodinky limitované edice LE 166/180 – 228 442 Kč – věnované roku 2007.

Jedna časomíra tedy přesáhla 200 tisíc korun. Další čtyři pak částku 100 tisíc: limitovaná edice LE 140/180 věnovaná roku 1981 – 146 042 Kč; limitovaná edice LE 141/180 věnovaná roku 1982 – 136 942 Kč; limitovaná edice LE 164/180 věnovaná roku 2005 – 119 042 Kč, limitovaná edice LE 044/180 věnovaná roku 1885 – 100 142 Kč.

Hodinky mají pouzdro z nerezové oceli 316L o průměru 40 mm. Ukrývá bateriový strojek PRIM kalibr 38. Na zápěstí je připnete řemínkem z hovězí kůže. Vodotěsné jsou do 50 metrů. Šťastlivci pak své vydražené časomíry obdrží v dárkové krabičce.

Andrej Poliak

Článek byl publikován 30. listopadu. Aktualizace 8. prosince 19:38. Aktualizace 11. prosince 15:01.