Britský herec Josh O’Connor, který v seriálu The Crown od Netflixu ztvártnil prince Charlese, se stal novým ambasadorem hodinek Bulgari.

O’Connor byl za roli prince Charlese v seriálu The Crown (Koruna) oceněn Zlatým glóbem, který udělují zahraniční novináři akreditovaní v Hollywoodu. Rodák z Cheltenhamu se hodinkami Bulgari pochlubil na svém instagramovém profilu loni před premiérou nové série seriálu. Tehdy o tom informoval server GQ.uk. Na zápěstí měl ocelové Octo Finissimo S s automatickým nátahem.

„Josh představuje to nejlepší a nejbystřejší z generace mladých britských herců. Bulgari jeho kariéru sleduje řadu let s velkou vírou. Joshovo náročné oko pro řemeslné zpracování, detail a design je bezkonkurenční a značka Bulgari je dnes potěšena, že ho může uvést do rodiny ambasadorů hodinek Bulgari,“ cituje GQ prohlášení Bulgari.

Seriál Koruna je hitem Netflixu. Při udílení letošních Zlatých glóbů totiž vedle O’Connora ocenění získal také samotný seriál a herečky Emma Corrin za roli princezny Diany a Gillian Anderson, která ztvárnila britskou premiérku Margaret Thatcherovou. Seriál Koruna se tak stal nejúspěšnějším televizním pořadem. Netflix si z letošních „Glóbů“ odnesl celkem deset ocenění – šest filmových a čtyři televizních.

Josh O’Connor si zahrál také v dalším seriálu Netflixu Gangy Briminghamu. A zazářil například ve filmu Na konci světa (God’s Own Country, 2017) režiséra Francise Leeho.

Andrej Poliak