Mezinárodní veletrh klenotnictví, hodinářství a drahých kamenů INHORGENTA byla z únorového termínu přesunuta na duben. Své brány vystavovatelům a návštěvníkům otevře v Mnichově 15. dubna.

Původně se mnichovská výstava měla konat v termínu 19. až 22. dubna na výstavišti Messe München Exhibition Center. Letošní ročník bude o jeden den delší. Bude se konat do 19. dubna. „S novým termínem a prodloužení doby trvání o jeden den nabízíme našim zákazníkům nejen excelentní podmínky, ale především větší bezpečnost díky rozprostřední přílivu návštěvníků,“ řekl Klaus Dittrich, předseda představenstva a generální ředitel Mess München.

Vedle věrných příznivců INHORGENTY letošní ročník přivítá i několik nováčků. Z hodinářských značek to bude například švýcarská značka Oris. Z řad klenotníků jmenuji například Bigli či Pasquale Bruni.

Loni INHORGENTU navštívilo kolem 26 000 návštěvníků z více než 80 zemí světa.

V rámci výstavy jsou vyhlašovány ceny INHORGENTA AWARD pro nelepší klenoty a hodinky. Vítězem kategorie Watch Design of the Year pro rok 2020 se stala značka Frederique Constant s hodinkami Tourbillon Perpetual Calendar Manufacture. V online hlasování veřejnosti uspěla značka Garmin s hodinkami MARQ Captain.

Andrej Poliak