Výstavu Inhorgenta, která se konala od 24. do 27. února 2023 na mnichovském výstavišti, podle pořadatelů navštívilo přibližně 24 000 odborných návštěvníků, což je ve srovnání s předcházejícím rokem nárůst o 51 procent. Rekordní byl podíl zahraničních vystavovatelů.

Z toho 40 procent představovali návštěvníci ze zahraničí – Rakousko, Švýcarsko, Nizozemsko, Itálie, Španělsko, Velká Británie a Irsko, Belgie, Česká republika, Řecko a Polsko.

ČTĚTE: Na výstavě Inhorgenta bodovaly Junghans a Casio

„Veletrh Inhorgenta je zpět ve velkolepém stylu, mezinárodnější než kdykoli předtím a nápadně potvrzuje, že je nejdůležitější obchodní platformou pro hodinářský průmysl, šperkařství a drahé kameny v Evropě,“ řekl Stefan Rummel, generální ředitel společnosti Messe München. „Byl položen základ pro další mezinárodní růst značek a prodejců v roce 2024, kdy Inhorgenta oslaví 50. výročí.“

INHORGENTA MNICHOV 2024 – 16. až 19. února

Letos se na Inhorgentě prezentovalo 802 firem z 38 zemí. Oproti roku 2022 se na mnichovském výstavišti představilo od 10 procent více vystavovatelů. Zahraničních účastníků bylo 49 procent, což je rovněž historicky nejvyšší podíl.

Mezi deset zemí s největším počtem vystavovatelů se po Německu zařadily: Itálie, Belgie, Indie, Rakousko, Polsko, Francie, Hongkong/Čína, Švýcarsko, Španělsko a Nizozemsko.

Andrej Poliak