K iniciativě Watch & Jewellery Initiative 2030, kterou odstartovaly značka Cartier a nadnárodní koncern Kering, se přihlásily další významné luxusní značky.

Značka Cartier a koncern Kering iniciativu založily v říjnu 2021 vedeny společným přesvědčením, že globálních cílů udržitelného rozvoje a aspirací na udržitelný průmysl lze dosáhnout pouze prostřednictvím společných iniciativ.

Nyní šest měsíců od vzniku iniciativy se k ní připojily další značky. K iniciativě se tak nyní připojily společnosti Chanel Horlogerie Joaillerie, Montblanc, Rosy Blue a Swarovski. Tito noví členové přicházejí vedle značky Cartier a značek skupiny Kering, jako jsou Gucci Watches, Boucheron, Pomellato, Dodo a Qeelin.

Na počátku dubna se během diskusního panelu na veletrhu Watches & Wonders v Ženevě Marie-Claire Daveu, ředitelka pro udržitelnost a institucionální záležitosti společnosti Kering, a Cyrille Vigneron, prezident a generální ředitel společnosti Cartier International, podělili o první kroky v dopadu iniciativy a o to, čeho by měla iniciativa pomoci dosáhnout.

Andrej Poliak