Cyklista, vicemistr světa, mistr Evropy a trojnásobný účastník Paralympijských her Ivo Koblasa (c) Carollinum

Společnost Carollinum podporuje paralympijského cyklistu Ivo Koblasu. Sportovec na letních olympijských hrách v Tokiu vybojoval sedmé a osmé místo.

A jak vyhodnotit letošní paralympijské hry? Podle prohlášení na webu www.ivokoblasa.cz asi takto:  Potvrdily, že byly opět výborně organizovány, bohužel díky covidovým opatřením bez diváků. Jejich sportovní úroveň opět narostla, v cyklistice se ještě více projevilo zázemí velkých teamů, kdy se již jedná o plně profesionální teamy. Ivo se se svojí konkurencí statečně pral. Vybojoval 7. místo ve stíhacím závodě na dráze a 8. místo v silniční časovce.

Začátek sezóny vyšel Ivovi skvěle. V pátek 4. května vybojoval titul mistra Evropy v těžké časovce v okolí Salcburku a roli favorita potvrdil i v silničním závodě.

V sobotu 12. června se na známém okruhu v portugalském Estorilu konaly silniční závody o titul mistra světa 2021. V závěrečném okruhu nastoupil Ivo kilometr před cílem, zaskočil soupeře a vyhrál spurt skupiny. Čekala ho tak skvělá pátá příčka.

Zdroj: tisková zpráva, Andrej Poliak