V letním vydání našeho magazínu jsme vás informovali o aukci hodinek S.A.R. Rescue-Timer s pořadovým číslem 10 000, které byly držené v archivu společnosti. Vydražené peníze poputují samozřejmě na účet DGzRS.

Důvodem jubilejní aukce je úzká spolupráce mezi námořními záchranáři DGzRS (Deutsche Gesellschaft zur Rettung Schiffbrüchiger = German Maritime Search and Rescue Service) a společností Mühle-Glashütte od roku 2002. V únoru téhož roku byly první hodinky S.A.R. Rescue-Timer předány předákům DGzRS poté, co byly společně s nimi vyvinuty a přizpůsobeny extrémním požadavkům na moři.

Hodinky s pořadovým číslem 10 000 byly vydraženy za 11 700 eur (287 235 Kč). Což je šestinásobek jejich prodejní ceny.

Mühle Glashütte S.A.R. Rescue-Timer (ref.: M1-41-03-KB) – NEJEDNÁ SE PŘÍMO O DRAŽENÝ KUS

DGzRS odpovídá za námořní pátrací a záchrannou službu v německých oblastech Severního a Baltského moře. Pro plnění svých úkolů udržuje na 55 stanicích mezi Borkumem na západě a Usedomem na východě 60 záchranných plavidel a člunů připravených k akci – nepřetržitě, za každého počasí.

ČTĚTE: Mühle Glashütte oslavuje s časomírou S.A.R. Rescue-Timer

Od založení DGzRS v roce 1865 zachránily její posádky z nouze na moři a z bezprostředního nebezpečí přibližně 86 000 lidí. Patronem námořních záchranářů je spolkový prezident Německa.

Mühle Glashütte S.A.R. Rescue-Timer 

Ref.: M1-41-03-KB  | automatický nátah | datum | ocel / ø 42 mm | vodotěsnost 1000 m | pryžový pásek | 46 250 Kč – dostupnost časomír zjistíte na Chronoshop.cz

 

 

 

 

Andrej Poliak