Švýcarské designérské studio Kross Studio je známé svými kreacemi odkazujícími na svět filmových a komiksových světů. Po Batmanovi a Star Wars přišla řada na Hry o trůny, opěvovanou sérii HBO.

Drogon, Rhaegal, Viserion, Balerion a Viserion Ice Dragon. To jsou jména draků z fantasy televizního seriálu Hry o trůny, který na motivy fantasy románové ságy Píseň ledu a ohně spisovatele George R. R. Martina pro HBO stvořili David Benioff a D. B. Weiss.

ČTĚTE: Ulysse Nardin: inspirováno ohněm a ledem

Hodináři z Glandu na březích Ženevského jezera přivedli na svět kvintet jedinečných časomír Game of Thrones Dragon Central Floating Tourbillon. Hodinky sdílí titanové pouzdro o průměru 45 milimetrů a pohání je KS 7’005 s ručním nátahem a pětidenní rezervou chodu.

Každý jedinečný kus je dodáván se dvěma přizpůsobenými sadami řemínků. Spona s rozepínací přezkou je z titanu třídy 5 s černým nebo hnědým PVD nebo bez něj, v závislosti na řemíncích a hodinkách.

Hodinky jsou věnovány jednotlivým dravcům fiktivního světa a jsou dodávány v stylizovaném dračím vejci. Časomíry budou lákadlem nejen pro sběratele hodinek, ale také pro milovníky popkultury. Fanoušků seriálu Hry o trůny zvláště. HBO letos uvedla sérii House of Dragon, která se odehrává před dějem série Hry o trůny, která čítá 73 dílů v osmi řadách.

Hodináři Kross Studia slibují, že nyní představená pětice unikátních časomír je předzvěstí dalších. Časomíry z aktuální edice vyjdou na 108 000 švýcarských franků, což je v přepočtu přibližně 2,6 milionu korun.

Drogon je největší ze tří draků Daenerys Targaryen. Je černý a má šarlatové oči a rohy. Má černé tesáky a jeho černé šupiny mají také červené odlesky. Jeho plameny jsou černé, žilkované červenou barvou.

Rhaegal je jedním ze tří draků princezny Daenerys Targaryen. Má zelené šupiny, bronzové oči a oranžové a žluté plameny se zelenými pruhy.

Viserion je další drak princezny Daenerys Targaryen. Je krémově zlatý, má bledá křídla a zlaté oči, stejně jako jeho plameny, žilkované rudě a oranžově.

Viserion byl po své smrti zotročen Nočním králem, díky čemuž měl modré oči, což je charakteristický znak členů Armády mrtvých. Byl také schopen chrlit oheň, který měl modrou barvu.

Na Balerionovi, známém jako Balerion Černý teror, jezdili Aegon I. Targaryen, Maegor I. Targaryen a Viserys I. Targaryen. Byl to největší drak, kterého kdy dynastie Targaryenů zkrotila. Jeho oheň byl černý, stejně jako jeho šupiny.

Andrej Poliak