Švýcarská manufaktura L’Epée 1839 specializující se na stolní hodiny a mechanické skulptury představila novinku Time Fast II.

Dvojka v názvu odkazuje nejen na fakt, že se jedná již o druhé hodiny inspirované světem závodních aut, ale zejména na klasickou dvousedadlovou konstrukci a také na to, že hodiny disponují dvěma nezávislými strojky.

Hlavní 2,5Hz strojek 1855 MHD zajištuje zobrazování času na dvou kotoučích připomínajících kryty karburátorů, zatímco ten druhý umí rozpohybovat válce v motoru a roztočit vrtuli chlazení.

Motor se logicky „startuje“ otočením klíčku zabudovaného v palubní desce. Podobně jako závodní auta ze 60. let je i toto autíčko vybaveno hliníkovou H-konstrukcí, okolo které je postaveno.

Nechybí ani řadicí páka sloužící k výběru strojku, který se má natahovat. Samotné natahování je velmi jednoduché a provádí se couváním podobně jako u autíček s pohonem na zpětné natažení. V převodovce je samozřejmě i neutrál pro případ, že by si s autíčkem chtěl někdo doma zajezdit.

Na jedno natažení Time Fast II „ujede“ osm dní. Barvy karoserie přesně vycházejí z historických dat automobilek a od každé z pěti dostupných bude vyrobeno pouze 99 kusů.

Časomíry byly nominovány v kategorii Mechanických hodinek na letošních cenách GPHG. Z vítězství se nakonec radovala fontána Van Cleef & Arpels.

L’Epée 1839 Time Fast II
Manuální nátah | automaton | hliník, ocel, mosaz / 450 mm × 189 mm × 120 mm | hmotnost 4,7 kg | limitovaná edice 99 kusů | 1 204 000 Kč

 

 

 

 

JL, Watch It! # 47