Longines Global Champions Tour 2021 vyvrcholí v Praze

Longines Global Chamions Tour - ilustrační foto
Longines Global Chamions Tour - ilustrační foto

Obětí koronavirové doby je mezi sporty také elitní parkurové skákání. Letošní sezona Longines Global Champions Tour a League (LGCT a LGCL) byla ukončena. Finále té příští se bude konat v Praze v listopadu 2021.

„Naší prioritou je zaručit zdraví a bezpečnost všech našich zaměstnanců, sportovců a jejich týmů, organizátorů i diváků. S politováním jsme tedy rozhodli o ukončení letošní sezony,“ řekl Jan Tops, prezident LGCT a LGCL. Letošní ročník, který měl čítat 18 závodů, začal v březnu v katarském Dauhá. Finále se mělo konat v listopadu v pražské O2 areně.

Čeští fanoušci o elitní parkurové skákání ale nepřijdou. „V návaznosti na rozhodnutí organizátorů seriálu Global Champions potvrzujeme, že i vrcholná akce sezony Prague Playoffs byla přeložena a uskuteční se v listopadu 2021,“ uvedl předseda organizačního výboru Global Champions Prague Playoffs Jan Andrlík v tiskové zprávě.

Finále LGCT a LGCL se v Praze konalo v letech 2018 a 2019. „Dvakrát jsme v Praze přivítali elitu parkurového sportu a dvakrát si fanoušci v O2 areně užili zcela mimořádnou podívanou. Loni za čtyři závodní dny přišlo do O2 areny téměř třicet tisíc diváků, kteří si vychutnali jak skvělé sportovní výkony, tak dechberoucí doprovodný program,“ uvedl v březnu Andrlík.