Zástupci Longines podepsali s Commonwealth Games Federation novou tříletou smlouvu o spolupráci. Na náměstí Centenary Square v Birminghamu odhalili hodiny odpočítavající čas do příštích her v roce 2022.
Longines a Commonwealth Games Federation a Longines

Zástupci Longines podepsali s Commonwealth Games Federation novou tříletou smlouvu o spolupráci. Švýcarský hodinářský dům bude oficiální časomírou nadcházejících her Commonwealth Games počínaje rokem 2022.

Na náměstí Centenary Square v Birminghamu zástupci Commonwealth Games Federation a Longines odhalili hodiny odpočítávající čas do příštích her v roce 2022 v Birminghamu. Součástí instalace je speciálně navržené písmeno B jako logo her v Birminghamu. Písmeno propojuje 12 měst v regionu, ve kterých se budou odehrávat jednotlivá sportovní klání. Hry začínají 27. července 2022. Longines podpisem dohody získal status Inaugural Partner of the Commonwealth Sport Movement a oficiální časomíru zajistí také pro nadcházející hry v roce 2026 a 2030.

„V tento významný den bychom rádi oznámili naši účast na XXII. hrách Commonwealthu, které považujeme za významnou celosvětovou sportovní událost,“ řekl Matthieu Baumgartner, viceprezident pro marketing Longines. Švýcarská hodinářská značka byla partnerem her několikrát (Perth 1962, Glasgow 2014 a Gold Coast 2018).

„Hodiny se stanou hlavní atrakcí pro obyvatele Birminghamu, která jim bude připomínat, že jejich město bylo vybráno jako hostitelské pro jednu z největších sportovních a kulturních akcí na světě. Hodiny budou odpočítávat čas do okamžiku, kdy se na Birmingham a hrabství West Midland upřou zraky celého světa,“ uvedl Ian Reid, CEO her Birmingham 2022.


Commonwealth Games
Hry Commonwealth jsou mezinárodní sportovní akcí určenou pro atlety národů Commonwealthu. Poprvé se odehrály v roce 1930 a od té doby se konají každé čtyři roky. V letech 1930 až 1950 se hry nazývaly British Empire Games, od roku 1954 do 1966 se pak atleti účastnili her pod názvem British Empire and Commonwealth Games. Dva ročníky (1970 a 1974) nesly označení British Commonwealth Games. Všech doposud konaných ročníků se zúčastnili atleti zemí: Austrálie, Kanada, Anglie, Nový Zéland, Skotsko a Wales.