Početná rodina ambasadorů švýcarské manufaktury Longines se rozrostla o extrémní sportovkyni Géraldine Fasnacht.

Géraldine Fasnacht se v roce 2022 stala ambasadorkou manufaktury Longines. Na zápěstí má časomíry Spirit (ref. L3.410.4.93.0)

Géraldine Fasnacht se řídí osobním mottem „Nechte se inspirovat přírodou“ a naučila se interagovat s přírodní krásou Země způsobem, o kterém si někteří mohou nechat jen zdát.

Švýcarská snowboardista ve volné jízdě, base jump skokanka, pilotka a průkopnice ve wingsuit si vybudovala kariéru a životní styl díky některým z nejobtížnějších horských výzev, z nichž mnohé vzdorují možné gravitaci.

Géraldine Fasnacht se v roce 2022 stala ambasadorkou manufaktury Longines. Na zápěstí má časomíry Spirit (ref. L3.410.4.93.0)

A to vše zvládá s ženskostí a elegancí, která ji provázela od Alp až po Antarktidu. Svůj první rekord vytvořila tak, že se stala nejmladší ženskou šampionkou Xtreme Verbier a další rekord vytvořila v roce 2014, kdy se stala vůbec první pilotkou wingsuit, která vzlétla z vrcholu Matterhornu.

Letos v červnu Géraldine uskutečnila wingsuit seskok z letadla poháněného elektřinou ze solárního napájení

Letos v červnu Géraldine uskutečnila wingsuit seskok z letadla poháněného elektřinou ze solárního napájení. Stroj pilotoval Raphaël Domjan, zakladatel projektu SolarStratos. Dvousedadlové letadlo odstartovalo ze Sionského letiště krátce po deváté hodině. V 9:58 Géraldine v nadmořské výšce 2787 metrů a v rychlosti 75 km/h zahajuje svůj wingsuit let nad Val de Bagnes. O 2,22 minuty později přistává v letovisku Verbier, v srdci Valais.

Longines Spririt

Ref. L3.410.4.93.0  | automatický nátah | datum, chronometr s certifikací COSC | ocel / ø 37 mm | kožený řemínek | vodotěsnost 100 m | 52 000 Kč – dostupné v Hodinářství Bechyně

 

 

 

 

Tisková zpráva – upravil aak