Mezinárodní federace dostihových autorit (IFHA – International Federation of Horseracing Authorities) ve spolupráci se švýcarskou hodinářskou značkou Longines vyhlásila devátý ročník Longines World Racing Awards 2021.

Slavnostní vyhlášení cen se konalo v Národním dostihovém muzeu v Newmarketu v Anglii a bylo přenášeno on-line. Průvodkyní byla moderátorka televize ITV Racing Francesca Cumani.

ČTĚTE: Longines World Racing Awards opět on-line

Nejlepším dostihovým koněm loňského roku se stal Knicks Go (USA). Šestiletý hřebec loni vyhrál pět ze sedmi startů včetně  Breeders‘ Cup ClassicWhitney Stakes a Pegasus World Cup. Kincks Go byl krátce po odstavení prodán na aukci Keeneland za 40 000 dolarů. Jako jednoročka ho pak za 87 000 dolarů koupila společnost Korea Racing Authority. Plnokrevník podle údajů na Wikipedii dosud vydělal přes osm milionů dolarů.

Nejlepším koňským dostihem Longines World Racing Awards 2021 byla vyhlášena akce Katar Prix de l’Arc de Triomphe (Cena Vítězného oblouku). Francouzská rovinový dostih kategoie G1 se každoročně koná první říjnovou neděli. První ročník se uskutečnil v roce 1920.

ČTĚTE: Longines World Racing Awards 2020: první vítězství pro dostih v Anglii

Během ceremonie byl anglický jezdec Ryan Moore dekorován cenou pro nejlepšího žokeje loňského roku. Moore ocenění získal v letech 2014 a 2016. Loni v celkovém hodnocení získal 112 bodů. Druhý za ním se umístil William Buick (104 b) a třetí skončil James McDonald (96 b).

Podívejte se na záznam ceremonie předávání cen Longines World Racing Awards 2021 na YouTube.

Andrej Poliak