Skupina LVHM se umístila na 15. místě v Globálním indexu rodinného podnikání, který vydává Univerzita v Sankt Gallenu a švýcarská pobočka společnosti Ernst & Young (EY).

Index univerzitního Centra pro rodinné podnikání uvádí 500 světových společností s největšími příjmy, které jsou vedeny jednou rodinou po dobu nejméně dvou generací. Univerzita a EY jej vydávají jednou za dva roky od roku 2015.

Do skupiny LVHM Moët Hennessy Louis Vuitton SA spadají hodinářské manufaktury Bulgari, Hublot, TAG Heuer a Zenith. Skupina podle indexu vykázala roční příjmy ve výši 76 miliard dolarů a celosvětově zaměstnává 175 647. Skupinu vlastní nejbohatší muž světa Francouz Bernard Arnault.

V žebříčku se umístily i další rodinné firmy vlastnící hodinářské značky. Compagnie Financiere Richemont (Cartier, Van Cleef & Arpels, Piaget SA, Vacheron Constantin, A. Lange & Söhne, Jaeger-LeCoultre, Officine Panerai, International Watch Company, Baume et Mercier, Montblanc), kterou založil jihoafrický miliardář Anton Rupert, se s příjmy 22,3 miliardy dolarů umístila na 79. pozici. Na celém světě zaměstnává 35 853 lidí.

Na 238. místě s příjmy 8 miliard dolarů a 31 444 zaměstnanci skončila skupina Swatch Group (Blancpain, Breguet, Calvin Klein, Certina, Flik Flak, Glashütte Original, Hamilton, Harry Winston, Jaquet Droz, Léon Hatot, Longines, Mido, Omega, Rado, Swatch, Tissot, Union Glashütte).

Téměř polovina všech podniků v indexu má sídlo v Evropě. V Severní Americe sídlí 30 % rodinných podniků a v Asii a Tichomoří je 16 % rodinných podniků v Indexu. Na prvním místě je skupina Walmart z USA.

Andrej Poliak