Aktuálně čínskému roku vládne vodní Tygr. Od 22. ledna příštího roku převezme vládu vodní Zajíc. Švýcarská manufaktura IWC Schaffhausen při této příležitosti s předstihem uvádí limitku Portugieser Automatic 40 Edition “Chinese New Year”.

Tento klasický a elegantní model Portugieser v ergonomickém 40milimetrovém pouzdře z ušlechtilé oceli má nápadný vínový ciferník a pozlacené ručičky a aplikace. Zvláštní pozornost se skrývá na zadní straně hodinek: pozlacené oscilační závaží automatického natahovacího mechanismu ve tvaru králíka.

IWC Portugieser Automatic 40 Edition “Chinese New Year” (ref.: IW358315)

„Jsme nadšeni, že můžeme čínský nový rok přivítat speciálními hodinkami. Model Portugieser Automatic 40 přináší čistý a svěží design prvního modelu Portugieser z roku 1939, který byl také rokem zajíce. Díky svému nadčasově modernímu a klasickému designu tato limitovaná edice dokonale reprezentuje klid a mírumilovnost, které si s tímto zvířetem zvěrokruhu spojujeme,“ uvedl limitku Peter Lao, generální ředitel společnosti IWC Schaffhausen Pevninská Čína.

IWC Portugieser Automatic 40 Edition “Chinese New Year” (ref.: IW358315)

Rok vodního zajíce začíná 22. ledna 2023 a potrvá do 9. února 2024. Zajíc je známý jako nejšťastnější z dvanácti zvířat uváděných v čínském zvěrokruhu. O lidech narozených v tomto znamení zvěrokruhu se říká, že jsou klidní, jemní a mírumilovní.

Portugieser Automatic 40 Edition “Chinese New Year”

Ref.: IW358315 | automatický nátah | ocel / ø 40,4 mm | vodotěsnost 30 m | černý řemínek z teletinky | 8500 CHF (cca 211 467 Kč)

 

 

 

 

Andrej Poliak