Na konci května měl světovou premiéru jedinečný vůz Maserati. Světu se oficiálně ukázal kabriolet s motýlími křídly MC20 Cielo.

MC20 Cielo je bratříčkem již dříve představeného kupé a vyrábí se taktéž v závodu Viale Ciro Menotti. Italská automobilka informace o novince dávkovala postupně. S „obláčkovým“ maskováním se vůz poprvé světu ukázal v prosinci loňského roku.

Letos 16. května u příležitosti Mezinárodního dne světla pak Maserati zveřejnilo jméno nového spyderu. MC je zkratka pro Maserati Corse („Racing“); číslo 20 odkazuje na rok 2020, který zahájil novou éru značky; Cielo („nebe“) zdůrazňuje skutečnost, že se jedná o model věnovaný potěšení z jízdy v přírodě při zachování všech výsad skutečného supersportovního vozu.

Kabriolet MC20 Cielo se světu ukázal v blankytném lakování Acquamarina, které v sobě snoubí nebeskou modř s tou vodní. V nabídce jsou i další barvy jako například červená Rosso Vincente či žlutá Giallo Genio.

Aerodynamická konstrukce stahovací střechy u MC20 Cielo umožňuje hladké začlenění do celkového konceptu designu a extrémně rychlou manipulaci. Pevná střecha z PDLC skla působí i v zavřeném stavu dojmem otevřené střechy a nekonečného nebe nad hlavou. Na ladné zasunutí do zadního krytu stačí pouhých 12 vteřin a manévr lze provádět až do rychlosti 50 km/h.

Pod kapotou je vidlicový šestiválec Nettuno s výkonem 630 koní. MC20 Cielo z nuly na stovku vystřelí za 2,9 sekundy a maximálka má hodnotu 320 km/hod.

Andrej Poliak