Kolekce Master Control od švýcarské manufaktury Jaeger-LeCoultre se od svého uvedení před téměř třiceti letech vyznačuje technickou nekompromisností a stylistickou zdrženlivostí. Nyní přichází v novém hávu odpovídajícím 21. století.

Jaeger-LeCoultre produkuje jedny z nejkomplikovanějších hodinek, jako je Master Gyrotourbillon 1 se sférickým tourbillonem, Duomètre Sphérotourbillon, který je zase vybaven tourbillonem nastavitelným na nejbližší vteřinu. Reverso Répétition Minutes à Rideau v sobě snoubí vysoké komplikace a tradici značky, když obsahuje minutové odbíjení ve třetí „tváři“ konceptu Reverso. Největší mistrovství museli hodináři v rámci řady prokázat při tvorbě modelu Reverso Gyrotourbillon 2, který kombinuje pro značku typický sférický tourbillion s „překlápěcím” pouzdrem Reverso.

Jaeger-LeCoultre Master Control Chronograph

V roce 1992 značka Jaeger-LeCoultre zavedla sérii náročných testů souhrnně označovaných jako Master 1000 Hours. Manufaktura tím chtěla zaručit dokonalou preciznost a spolehlivost svých hodinek. A byla to právě kolekce Master Control, která touto náročnou certifikací prošla. Aktuální kolekce není podle manufaktury pouhým stylistickým cvičením. Inženýři společnosti provedli komplexní revizi a aktualizaci a tím se jím podařilo zvýšit rezervu nátahu až na 70 hodin. Zlepšili celkový výkon a spolehlivost. Stejně jako všechny hodinky Jaeger-LeCoultre mají hodinky Master Control kromě již zmíněné certifikace Master 1000 Hours také osmiletou záruku.

V pouzdře o průměru 40 mm (ocel nebo slitina růžového zlata) je zasazen vylepšený stojek Calibre 899, který je výkonným pilířem celé kolekce. Novinkou je ve Francii vyrobený pásek z telecí kůže Novonappa. K dispozici jsou také řemínky z kůže aligátora v černé nebo čokoládové barvě.

(Tisková zpráva)