Tradiční britská značka MG na nedávném autosalonu v Šanghaji potvrdila výrobu sportovního roadsteru Cyberster. Elektromobil hodlá automobilka v čínských rukách uvést v Evropě v létě příštího roku.

MG příští rok oslaví 100. výročí od zaregistrování osmiúhelníkového znaku s písmeny MG. Dvoumístný sporťák je proto tou správnou odpovědí a půvabným dárkem k takovému výročí.

Cyberster svým sugestivním stylem vzdává hold obdivovaným roadsterům z bohatého dědictví značky MG, má charakteristickou dlouhou kapotu, nízkou příď a zaoblené plochy a zároveň přináší nové výrazné prvky, jako jsou výklopné dveře. Design vzešel z londýnského studia značky.

Do České republiky vozy MG dováží společnost M MOTORS CZ. Automobily prodává 19 dealerů. Aktuálně na našem trhu nabízí dva modely se spalovacím motorem ZS a HS, jeden plug-in hybrid EHS a za nedlouho elektromobil MG4.

Čínská skupina SAIC Motor Corp., Ltd. kromě značky MG vlastní také: Rising Auto a Roewe. Podíl má ve společném podniku s Volkwagen Group. SAIC Motor vyrábí ročně přes 7 milionů vozidel, což z ní činí sedmou největší automobilku světa.

Andrej Poliak