Od 11. do 14. června bude Ženeva hostit jeden z nejvýznamnějších švýcarských veletrhů. Multioborová přehlídka EPHJ, na které se představí hodináři, šperkaři, inovátoři mikrotechnologií či lékařské techniky, se letos koná po dvaadvacáté.

Na předním světovém veletrhu v roce 2024 se v Ženevě sejde více než 750 vystavovatelů, kteří představí odborné znalosti a průmyslové dovednosti v oblasti vysoce přesného průmyslu. Součástí akce budou také kulaté stoly, fóra či mistrovské kurzy.

Zatímco automobilový průmysl se své výstavy pro loňský rok vzdal, letošní přehlídka EPHJ odráží dobrou kondici hodinářského trhu a jeho inovační sílu. „Budeme mít maximální kapacitu. Téměř všechny výstavní plochy jsou vyprodány a přivítáme více než 750 vystavovatelů,“ říká Alexandre Catton, ředitel výstavy EPHJ.

Loňského 21. ročníku se zúčastnilo rovněž 750 firem ze 16 různých zemí. Což Byl výrazný nárůst oproti 700 vystavovatelům v roce 2022. Nejpozoruhodnější nárůst však zaznamenal počet návštěvníků, kterých bylo 21 780. Což je o 21 % více než v roce 2022.

Andrej Poliak